Kraków rozpoczyna walkę ze smogiem

Jednym spośród trudnych problemów w większości polskich miast jest komunikacja. Polskie miasta nie są przygotowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki powstał poprzez wzrost ilości pojazdów na krajowych drogach. Z tego powodu jedną z najważniejszych inwestycji jakie powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli zwiększyć zadowolenie krakowian a także poprawi całokształt infrastruktury Krakowa.

Spośród okolicznych miast, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, jednak zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi trzeba zainwestować sporo pieniędzy . Z bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi połączeniami i remonty już powstałych tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości. Kraków centrum konferencyjne
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie kolejne drogi, jak również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z przykładów jest ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale również autobusami. Mimo to widać jasno, że całość jest na prostej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.