jak ćwiczyć mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda dama, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla w ciąży

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli pozostaną one prawidłowo wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, jakie rodziły dawno, jednakowoż pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprzyzwoiciej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najodpowiedniej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z od czasu do czasu wolno też ćwiczyć w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie ważne jest to, żeby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno odnotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż warto ćwiczyć dalej, chociaż raz na dzień.
W aptekach i sklepach można aktualnie nabyć odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają doskonałe efekty. Z takimi kulkami także ćwiczy się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Panie, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat podczas porodu drogami natury oraz o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością eliminuje się także problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie absorbują dużo czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.