hydrolat z rozmarynu

Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie używane, gdyż mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów oraz złych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę oraz przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a właściwie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Bezbłędnie łagodzi skórę po depilacji czy też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku czy też rozcieńczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezmiernie łagodne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dostosować według ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, ale i o naturę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.