mięso sezonowane Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, treściwe i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej wrażliwi konsumenci próbują równie pyszne dania – risotto, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską warto zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w karcie są również mniej znane potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz dania z różnych zakątków Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest prosta, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Wykwintne wino włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować wina. Kolacja na włoską modę bez wyjątku powinien zawierać również trunek. Kieliszek białego wina to przy włoskim posiłku cos zupełnie naturalnego. Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese i nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać bogatą kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi podać nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film